Analītiķus, vērojot naftas augošās kotācijas, māc šaubas

Treideri.lv | 3. oktobris 2016 17:35
Analītiķus, vērojot naftas augošās kotācijas, māc šaubas

Treiderus un aktīvu pārvaldniekus, neskatoties uz to, ka Alžīrā panāktā vienošanās ir vairāk retorika, nekā reāls rīcības plāns, iedvesmojusi OPEC koordinētās rīcības perspektīva.

Un neskatoties uz to, šorīt naftas cenas pārvarēja sakramentālo 50 dolāru atzīmi un pat pacentās tur noturēties kādu laiku. Decembra Brent markas naftas kontraktu cena pieauga par 0.96% līdz 50.66 dolāriem par barelu, savukārt WTI novembra kontrakti pakāpās līdz 48.70. Taču daudzi naftas tirgus apskatnieki un analītiķi iesaka pievaldīt sajūsmu, par cik OPEC valstīm vēl daudz kas jāsaskaņo, savukārt šis process var izrādīties sarežģīts.

Morgan Stanley analītiķi norāda, ka investori var vilties, par cik pagaidām nav skaidrs, vai vienošanās sevī ietver reālus pamatus, vai tās vienīgais uzdevums ir uz pāris mēnešiem nomierināt ar pārprodukciju nokaitināto tirgu. Nepieciešamas OPEC nozīmīgāko spēlētāju papildus konsultācijas. Tikai to pozitīva rezultāta gadījumā var cerēt uz to, ka optimisms saglabāsies ilgāk par nedēļu. Bet pagaidām tirgus seko ziņām, nevis reāliem fundamentāliem faktoriem. Tas nozīmē, ka, jo tuvāk ir OPEC sanāksme Vīnē, jo augstāka būs volatilitāte.

Savukārt Barclays pārliecināti, ka uz šo darījumu tiek liktas tādas cerības, ka jebkura šaubu ēna OPEC gatavībā tiešām samazināt ražošanu, tuvākajās nedēļās sagraus cenas.

Londonas analītiķi no Energy Aspects uzskata, ka vidējā un īstermiņā fundamentālie pieprasījuma un piedāvājuma faktori neļaus cenām augt virs 50-55 dolāriem par barelu. Tikmēr ieguves apjomu samazināšana ir vienīgais, kas var strauji atgriezt tirgu līdzsvarā. Valstīs aiz OPEC robežām ražošana jau krītas, tāpēc potenciāls šajā attiecībā nav liels.

Tajā pat laikā pēc naftas servisa kompānijas Baker Hugher datiem pagājušajā nedēļā ASV ekspluatācijā nodotas vēl septiņas urbšanas iekārtas, tādā veidā to skaits sasniedzis 425 vienības. Ražotāji jaudas palielina 14 no 15 nedēļām pēc kārtas, kaut gan ieguves apjomos tas pagaidām neatspoguļojas.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv