Analītiķi noticējuši mārciņai un zīmē skaistus mērķus

Treideri.lv | 4. decembris 2019 18:55
Analītiķi noticējuši mārciņai un zīmē skaistus mērķus

Mārciņa, reaģējot uz aptaujām, kas liecina par Borisa Džonsona partijas uzvaru, sasniegusi jaunus maksimumus.

Trešdien mārciņa pret dolāru sasniegusi septiņu mēnešu maksimumu, jo aptaujas liecina, ka premjerministra Borisa Džonsona Konservatīvā partija iegūs vairākumu vēlēšanās nākamnedēļ – tā būtu uzvara, kas var izbeigt politisko nenoteiktību attiecībā uz Brexit.

Atlikušas vien astoņas dienas, līdz briti balsos par nākamās valdības ievēlēšanu. Aptaujas liecina, ka konservatīvie, ko vada Džonsons, ir nolēmuši iekarot absolūto vairākumu parlamentā. Tas palielina iespēju, ka britu likumdevēji piekritīs noslēgt Džonsona darījumu ar Brexit, kas var novest pie izkļūšanas no ilgtermiņa strupceļa, kas paralizēja valsti tās vēlmē materializēt savu vēlēšanos pamest Eiropas Savienību.

Trešdien mārciņa pakāpās virs $1.3100 un sasniedza augstāko līmeni pret dolāru kopš šā gada maija – $1.3108. Tādējādi tika samazināti zaudējumi pret ASV dolāru, kas radās pēc Brexit referenduma, līdz 13%, salīdzinot ar 18% uzreiz pēc 2016. gada balsojuma. Pirms referenduma mārciņa svārstījās ap $1.50.

Sterliņu mārciņa nostiprinājās arī pret eiro, Londonas tirdzniecības sesijā sasniedzot EUR 1.179 atzīmi – visaugstāko līmeni kopš 2017. gada maija. Attiecībā pret vienoto valūtu tā pieaugusi par gandrīz 10% attiecībā pret neseno minimumu, kas tika sasniegts 9. augustā, pēc tam, kad tika publicēts Lielbritānijas IKP. Pēc Refinitiv datiem, šis rādītājs samazinājies pirmo reizi kopš 2012. gada. Salīdzinājumam, attiecībā pret dolāru tajā pašā periodā mārciņa pieauga par 8.5%.

Lai gan pēdējās aptaujās nebija ievērojams konservatīvo partijas reitinga pieaugums, investori konstatēja, ka tās līderība pār leiboristu partiju ir stabila. Aptauja, ko veica YouGov ar papildu analīzi grāfistu līmenī, tika publicēta 27. novembra vakarā un liecināja par konservatīvo pārsvaru par 68 vietām. YouGov analīzei ir īpaša nozīme investoru acīs, jo tā pareizi prognozēja spēku sadali parlamentā pirms diviem gadiem.

Aptaujas rezultāti “noveda pie tā, ka daudzi tirgus dalībnieki gaida $1.34 toriju uzvaras scenārijā”, – uzskata Japānas bankas Nomura valūtu stratēģis Džordans Ročesters. “Taču ironija ir tāda, ka aptauja notiek pēc shēmas, kas ir ļoti līdzīga tai, ko redzējām 2017. gadā”. „Es skatos uz pusi aptauju, kas rāda saspringtāku sāncensību no 2017. gada, bet otru pusi – plašākas sacensības. Daudzas no tām pagājušajā reizē kļūdījās. Man piemīt veselīga skepticisma deva”, – norāda eksperts.

Pirms diviem gadiem daudzas aptaujas nevarēja paredzēt vēlēšanas, kurās neviena partija neiegūst absolūtu vairākumu – kas pastiprināja līdzekļu pārvaldītāju piesardzību. Arī investori norādīja, ka citi faktori, piemēram, virknes centrālo banku kvantitatīvās mīkstināšanas atsākšana, un citi likviditātes iepludināšanas formas veicināja riska apetītes pieaugumu.

Mārciņa, kas tiek uzskatīta par riskantu aktīvu, ir ieguvēja. Stratēģi apgalvo, ka, kamēr citi aktīvi ignorē tādas problēmas kā ASV un Ķīnas tirdzniecības spriedze, sterliņu mārciņa vairāk reaģē uz izmaiņām politiskajā nenoteiktībā Lielbritānijā un tāpēc var piedāvāt lieliskas tirdzniecības iespējas.

“Mārciņa ir tieši Brexit un priekšvēlēšanu bažu, nevis akciju tirgu zibensnovedējs”, – saka britu aktīvu pārvaldītāju kompānijas Kingswood Holdings Ltd tirgus analīzes vadītājs Ruperts Tompsons. “Šķiet, ka mārciņa var diezgan straujā tempā sasniegt $1.35, ja uzvarēs konservatīvie”. Lai panāktu progresu, būs jāratificē Brexit darījums, bet pēc tam pārliecība par to, ka būs vērā ņemama tirdzniecības vienošanās, kas izstrādāta sadarbībā ar ES”, – uzskata Tompsons.

Pie $1.35 tā joprojām būs ievērojami zemāk, nekā pirms Brexit referenduma 2016. gada jūnijā. UBS Wealth Management paziņoja, ka joprojām ir optimistiski noskaņoti attiecībā uz sterliņu mārciņu un nākamā gada beigās tā var sasniegt 1.38 dolārus.

Taču ne visi ir tādi optimisti

Viens no sliktākajiem 12. decembra vēlēšanu rezultātiem Lielbritānijā būtu “iekārts” parlaments, kurā neviena partija neiegūst vairākumu, kas, visticamāk, izraisītu GBP/USD lejupslīdi līdz 1.25, ziņo BMO Capital Markets.

“Ja GBP/USD ziņu iznākšanas brīdī tirgosies 1.30. līmenī, mēs sagaidām, ka pāris noslīdēs vismaz līdz 1.27, kam vienā vai divās turpmākajās tirdzniecības sesijās sekos turpmāka kustība līdz 1.25”, – stāsta BMO valūtu tirgus stratēģis Stīvens Gallo.

“Ārkārtas aptauja plkst. 22:00 pēc Griničas laika (balsošanas dienā) būs “svarīga”, jo šī aptauja tiks veikta jau pēc tam, kad vēlētāji nobalsojuši iecirkņos, un tai būs daudz lielāka ticamība nekā vairākumam sabiedriskās domas aptauju, kuras veiktas pirms vēlēšanām”, – uzskata Gallo.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv