Analītiķi nosaukuši patieso dolāra pieauguma iemeslu

Treideri.lv | 20. augusts 2019 17:18
Analītiķi nosaukuši patieso dolāra pieauguma iemeslu

Un tās nav procentu likmes, bet gan bailes no tirdzniecības kariem un recesijas.

Donalds Tramps spītīgajā dolāra vērtības pieaugumā vaino Federālo Rezervju Sistēmu, kas nav izrādījusi vēlmi turpināt samazināt procentu likmes. Taču reālais ienesīgums ļauj nojaust, ka dolāram atbalstu sniedz investori, kas baidās no prezidenta tirdzniecības kariem.

Un lūk pierādījumi: amerikāņu valūtas vērtība šogad pieaugusi pret septiņām no desmit galvenajām konkurentēm, pat neskatoties uz to, ka valsts kases obligāciju ienesīguma prēmija ar inflācijas korekciju salīdzinājumā ar citu valstu parādu tirgiem samazinās kopš novembra.

Paredzamais 10-gadīgo ASV obligāciju reālais ienesīgums no novembra maksimuma noslīdējis par vairāk kā procenta punktu līdz 0.03%, ko veicināja FRS likmes pazemināšana uz ieturēto inflācijas prognožu fona.

Naudas tirgi pilnībā iecenojuši turpmāku FRS likmju pazemināšanu par 1% līdz 2020. gada beigām. Dolāra indekss augustā pieaudzis līdz augstākajam līmenim pēdējo divu gadu laikā, jo, pieaugot bažām, ka tirdzniecības nesaskaņas var veicināt pasaules ekonomikas recesiju, investori meklēja patvērumu relatīvi drošākajos aktīvos.

Tas ir dabīgi, ka dolārs saglabājas spēcīgs. Tramps ir tirdzniecības kara attiecibās ar ekonomikām, kurām ar ASV ir proficīts un padara spēcīgo amerikāņu ekonomiku vēl spēcīgāku”,

– skaidro Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities Co. Galvenais valūtu stratēģis Daisaku Ueno.

Investori ASV procentu likmju perspektīvas un tirdzniecības karu sekas labāk varēs saprast, kad politiķi tiksies simpozijā Džeksonholā, kas sāksies ceturtdien, un G7 grupas samitā.

G7 samits, kas sāksies 24. augustā, nesaskaņu dēļ brīvās tirdzniecības un klimata izmaiņu jautājumos var noslēgties bez kopīga komunikē. Ja tiešām tā notiks, šī būs pirmā reize kopš pašiem pirmsākumiem 1975. gadā, kad tikšanās noslēgsies bez kopīga paziņojuma .

Dolāra pārākums mudinājis Trampu uzbrukt FRS politiķiem, apsūdzot tos ASV konkurētspējas mazināšanā. Bostonas FRB prezidents Ēriks Rozengrens, kurš pēdējā sanāksmē nobalsoja par likmju saglabāšanu bez izmaiņām, pirmdien mazināja vēl lielākas pazemināšanas nepieciešamību, norādot, ka viņam nav pārliecības, ka pasaules tirdzniecības globālās ekonomikas izaugsmes palēnināšanās būtiski kaitēs ASV ekonomikai.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv