Analītiķi – naftas cenu kritums paņems līdzi Kanādas dolāru

Treideri.lv | 15. aprīlis 2019 22:39
Analītiķi – naftas cenu kritums paņems līdzi Kanādas dolāru

Naftas cenu lēciens par gandrīz 40% palīdzējis Kanādas dolāru padarīt par vienu no labākajām galvenajām valūtām šajā gadā. Taču šo stabilitāti drīz būs iespēja pārbaudīt, ja jēlnaftas cena sāks sarukt.

Daudzi analītiķi izrāda skepsi attiecībā uz spēcīga naftas sadārdzinājuma iespēju no šī brīža līmeņiem, kas var vājināt atbalstu kanādietim. Pirmdien West Texas Intermediate (WTI) tirgojās ap 63 dolāriem par barelu un Bloomberg aptaujāto analītiķu vidējā prognoze paredz, ka nafta gadu noslēgs ap šo pašu līmeni.

No naftas cenām nav redzams atbalsts. Tādējādi rodas jautājums par to, vai mēs varam paļauties uz ienākošajiem datiem kā vēl vienu kanādieša atbalsta faktoru. Šis jautājums vēl ir atklāts”,

– uzskata Canadian Imperial Bank of Commerce Ziemeļamerikas valūtu stratēģu nodaļas vadītājs Bilans Rais.

Kanādas dolārs šogad attiecībā pret amerikāņu valūtu pakāpies par 2.4%, savu analogu G10 grupā piekāpjoties vien sterliņu mārciņai. Nafta nodrošinājusi zināmu atbalstu, taču Kanādas iekšējā aina bija daudz miglaināka. Pastāv pieaugošas bažas attiecībā uz mājsaimniecību aizņēmumiem, mājokļu cenu kritumu, un to, ka ekonomikas izaugsme 2018. gada beigās praktiski apstājusies.

Kaut arī izaugsmes rādītāji janvārī bijuši nedaudz optimistiskāki, savukārt bezdarbs joprojām ir tuvu desmit gadu minimumam, Centrālā banka kļuvusi daudz piesardzīgāka. Kanādas Bankas vadītājs Stīvens Polozs šomēnes pieļāva, ka procentu likme tuvākajā perspektīvā paliks bez izmaiņām.

Globālā atdzišana salikumā ar mājokļu sektora problēmām, kur nepieciešams vairāk laika, lai pielāgotos daudz stingrākiem hipotēku noteikumiem un augstākām likmēm, nozīmē, ka ekonomikai joprojām nepieciešama zemu aizņēmumu izdevumu atbalsts, norāda BoC vadītājs.

Kanādai vajadzētu uztraukties par faktoru, kura šobrīd nav ASV ekonomiku. Un es šobrīd runāju par to, ka mūsu mājsaimniecības ir pārmērīgi kreditētas. Ja mājsaimniecības sāks samazināt aizņēmumu līmeni, mūsu ekonomikas vājums var ieilgt”,

– norādījis Rais.

Viņš uzskata, ka līdz šī gada beigām Kanādas dolārs vājināsies līdz 1.36 par vienu ASV dolāru, savukārt 2020. gadā – 1.40.

Arī Toronto-Dominion Bank prognozē, ka Kanādas dolārs nonāks zem spiediena, savukārt valūtu stratēģis Mazens Issa norāda ne tikai uz riskiem no mājsaimniecību kredītu puses, bet arī uz iespējamajiem blakusefektiem no starptautiskās tirdzniecības puses.

Mēs galvenokārt raugāmies uz situāciju, kurā ir ļoti grūti rast ko pozitīvu attiecībā uz Kanādas dolāru kopumā. Patiesībā tā visdrīzāk turpinās pasliktināties”,

– norāda Issa.

Ne visi apskatnieki ir tik pesimistiski. Bank of Montreal valūtu stratēģiju globālais vadītājs Gregs Andersons prognozē, ka līdz gada beigām Kanādas dolāra kurss pieaugs līdz 1.30, savukārt Scotiabank uzskata, ka tiks sasniegts arī 1.27 līmenis.

Ēriks Teorets no Scotiabank saskata vājus zaļus dzinumus, kurus baro izejvielu cenu pieaugums un Kanādas tirdzniecības apstākļu uzlabošanās, un norāda, ka ir vieta valūtas vērtības pieaugumam, ja naftas cenas turpinās savu uzvaras gājienu.

Ja naftas cenas saglabāsies esošajā līmenī, tam vajadzētu ļaut Kanādas Bankai apturēt daļu šobrīd sniegto stimulu”,

– uzskata Teorets.

Pat ja nafta atgūsies, RBC Wealth Management prognozē, ka Kanādas dolārs tirgosies ap esošajiem līmeņiem līdz gada vidum ar nelielas lejupslīdes iespējamību. Līdz gada beigām diapazons būs 1.34 līdz 1.36.

RBC Wealth FX stratēģiju nodaļas vadītāja Lora Kūpere naftai saskata ierobežotas iespējas, lai sniegtu atbalstu kanādietim, jo ierobežojumi cauruļvadu transporta sfērā sniedz atbalstu Kanādas naftas un ASV etalona naftas cenu starpībai. Tāpat viņa šaubās par jebkādām vērā ņemamām likmju starpības izmaiņām, jo gan FRS, gan Kanādas Banka signalizē par normalizācijas cikla ilgstošāku pauzi.

Katalizatora trūkuma apstākļos, kas saistīts ar likmju vai izejvielu cenu dinamiku, mēs redzam, ka valūta tuvākajos mēnešos tirgosies horizontālā diapazonā”,

– norāda Kūpere.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv