Analītiķi mārciņai prognozē zelta kalnus

Treideri.lv | 5. marts 2019 18:28
Analītiķi mārciņai prognozē zelta kalnus

16 banku aptaujas dati liecina par 54% iespēju, ka Brexit tiks atlikts.

Mārciņa šogad pārspēs konkurentus, par cik bažas attiecībā uz Brexit bez līguma mazināsies. Analītiķi saskata visas pazīmes, kas liecina par britu valūtas kursa apjomīgu kāpumu.

Pēc Bloomberg veiktās banku aptaujas datiem, iespēja, ka Lielbritānija marta beigās no Eiropas Savienības izstāsies bez vienošanās, ir 9%. Daudz lielāka iespēja ir, ka Lielbritānijas izstāšanās tiks atlikta vai arī premjerministres Terēzas Mejas koriģētais vienošanās projekts parlamentā tiks apstiprināts – abu šo scenāriju iespēja turpina pieaugt.

Aptaujātie respondenti saskata 54% iespēju, ka 29. martā plānotais Lielbritānijas izstāšanās no ES procedūras noslēgums tiks atlikts uz vēlāku laiku, tādējādi izprovocējot mārciņas vērtības pieaugumu līdz $1.33.

Nākošais ticamākais scenārijs ir tas, ka Meja kaut kādā veidā izbīdīs savu vienošanos caur sašķelto Kopienu palātu – 37%. Arī šādu scenāriju bankas uzskata kā mārciņai labāko, kas varētu izprovocēt kursa kāpumu līdz $1.38 līmenim, kas pēdējo reizi sasniegts 2018. gada aprīlī.

Pateicoties sapratnei, ka tuvojas gala termiņš, vējš sāk pūst nedaudz labvēlīgāk. Mārciņa šobrīd tirgojas, atspoguļojot prognozes, ka 50. pants tiks pagarināts, taču šī fakta apstiprināšana var dot mārciņai vēl vienu iemeslu īstermiņa pieaugumam”,

– uzskata Societe Generale SA analītiķis Kenets Brustrategs.

Taču Bloomberg aptaujā piedalījās 16 bankas. To vidējās prognozes tika izmantotas dažādu Brexit scenāriju izvērtēšanai, lai prognozētu mārciņas kursa kāpumu. Britu valūta otrdien tirgojas ap $1.3145.

Atbilstoši aptaujai, Brexit bez vienošanās iespēja samazinājusies līdz nedaudz zem 10 procentiem. Šī iespēja analoģiskā aptaujā janvārī bija viens pret pieci.

Tas var šķist paradokss, kad līdz ieplānotajai Lielbritānijas aiziešanai palikušas vien dažas nedēļas. Taču pārliecību vieš Mejas lēmums piedāvāt parlamentam alternatīvas gadījumā, ja viņas plāns negūs pietiekošu atbalstu.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv