Analītiķi lēkājošajai mārciņai netiek līdzi

Treideri.lv | 19. septembris 2017 13:45
Analītiķi lēkājošajai mārciņai netiek līdzi

Mārciņai negaidīti uzsmaidījusi veiksme, pie tam tik plaši, ka analītiķiem nu nākas steigšus un lielā juceklī pārskatīt prognozes. Pagājusī nedēļa britu valūtai kļuva par labāko kopš 2009. gada: Anglijas Banka norādīja uz atteikšanos no stimuliem tuvākajos mēnešos, tādējādi izprovocējot mārciņas kāpumu par 3%.

Pārī ar dolāru tā sasniedza 1.36 atzīmi, tikmēr vidējā prognoze 4. ceturkšņa beigām ir kaut kur zem 1.29. HSBC Holdings Plc, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA un Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. analītiķi pārskatījuši savas prognozes pēc tam, kad regulators ceturtdienas sanāksmē atjaunoja ziņojumu par monetāro politiku, savukārt Morgan Stanley pirmdien paziņoja, ka arī grasās mainīt prognozes.

Pirmdien mārciņa nedaudz koriģējās, taču stratēģi jau saskatīja tālāka kāpuma potenciālu. Šobrīd tirgus par 73% ieceno likmes paaugstināšanas iespēju, pie tam, līdz 2018. gada novembrim tiek prognozēti tikai divi paaugstinājumi.

Anglijas Bankas negaidītā tieksme pievienoties citiem G10 regulatoriem, atsakoties no monetārajiem stimuliem, nodrošināja mārciņai nepieciešamo katalizatoru kāpumam”,

– norāda Deivids Blūms no HSBC. Bankā uzskata, ka līdz nākošā gada maijam CB likmi pacels divreiz, tajā pat laikā HSBC radikāli pārskatījusi savu prognozi attiecībā uz GBP/USD šī gada beigām no 1.20 uz 1.35.

MUFG iepriekš uzskatīja, ka mārciņa gadu noslēgs uz 1.29, tagad prognoze koriģēta uz 1.33. Tikmēr, pēc bankas analītiķa Lī Hārdmana teiktā, britu valūta būs ieguvēja arī gadījumā, ka FRS nespēs pārliecināt tirgus par plāniem līdz gada beigām paaugstināt likmi.

Arī Nomura International līdz maijam gaida divus paaugstinājumus, un līdz gada beigām prognozē mārciņas kāpumu līdz 1.40. Bankas analītiķis Džordans Ročesters norāda, ka prognoze var neattaisnoties, ja ekonomiskais fons Lielbritānijā negaidīti pasliktināsies, vai, piemēram, valsts premjere Terēza Meja, piektdien uzstājoties, nepaziņos par pārejas vienošanās noslēgšanu. Šajā gadījumā mārciņa nonāks zem spiediena.

BBVA pārskatījuši savu GBP/USD prognozi gada beigām no 1.26 un 1.30, norādot, ka investori, kas tirgo riska aktīvus, būs vīlušies, ja Anglijas Banka neattaisnos augstās cerības.

Ja CB novembrī nepaaugstinās likmi, investoriem nāksies pārcelt prognozes uz nākošo mēnesi, un šajā gadījumā mārciņa atdos visu, ko tai izdevās nopelnīt pagājušās nedēļas laikā”,

– uzskata analītiķi.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv