Amerikāņu patērētāju uzticība sasniegusi 21 mēneša zemāko līmeni

Treideri.lv | 26. jūnijs 2019 11:05
Amerikāņu patērētāju uzticība sasniegusi 21 mēneša zemāko līmeni

Amerikas Savienotajās Valstīs iedzīvotāji un uzņēmēji izjūt  tirdzniecības kara ar Ķīnu negatīvās sekas.

Patērētāju uzticība Savienotajās Valstīs, pēc Conference Board aprēķinātā indeksa datiem, jūnijā samazinājusies līdz 121.5 punktiem. Tas ir zemākais rādītājs kopš 2017. gada septembra. Amerikāņu pilsoņu pesimismu veicina pieaugošā tirdzniecības spriedze Vašingtonas un Pekinas attiecībās.

Pēc MUFG galvenā ekonomista Krisa Rupkī domām, tirdzniecības kari Amerikas ekonomikas vājās vietas padara acīmredzamākas.

Tas būs brīnums, ja FRS ierēdņi spēs izvilkt trusi no cepures un stimulēt ekonomisko attīstību”,

– uzskata eksperts.

Jāpiebilst, ka Conference Board indekss mēneša laikā zaudējis uzreiz 9.8 punktus. Tas ir būtiskākais mēneša kritums kopš 2015. gada jūlija.

Maijā Donalds Tramps ieviesa 25 procentu muitas nodevu Ķīnas produkcijai $200 miljardu apjomā. Ilgi nebija jāgaida arī atbildes solis no Ķīnas puses. Amerikas prezidents draud palielināt nodevas, ja vienošanās netiks panākta G20 samita ietvaros, kas sākas piektdien 28. jūnijā.

Ir arī citi ekonomikas palēnināšanās indikatori. Maijā amerikāņu ekonomika radījusi tikai 75 tūkstošus jaunu darba vietu. Tas pēc 224 tūkstošiem aprīlī. Vidēji šogad katru mēnesi ASV rodas 164 tūkstoši jaunu darba vietu. Tas ir jūtami zemāk par 2018. gada vidējo rādītāju – 223 tūkstošiem. Turklāt bezdarba līmenis ASV veido 3.6% un atrodas tuvu 50 gadu minimumam.

Jauno māju pārdošana ASV maijā mazinājusies par 7.8%, sasniedzot zemāko rādītāju pēdējos piecos mēnešos. Tikmēr tika prognozēts, ka maijā rādītājs pieaugs par 1.9%. Mājokļu tirgus izskatās bēdīgi pat neskatoties uz hipotekāro likmju samazināšanos, zemes deficītu un darba spēka trūkumu celtniecībā.

Tirdzniecības karš ar Ķīnu vieš neuzticību celtniecības kompānijām. ASV otrā lielākā celtniecības kompānija Lennar Corp 25. jūnijā paziņoja, ka nodevas Ķīnas ražojumiem veicinājušas cenu pieaugumu par 500 dolāriem uz vienu nekustamā īpašuma vienību.

Capital Economics mājokļu tirgus eksperts Ņujorkā Metjū Pointons apgalvo, ka ekonomikas palēnināšanās ierobežos mājokļu pieprasījumu un gada pieauguma tempi saruks līdz 2%. Tajā pašā laikā bankas vairs likmes nepazemina un noskaņojums mājokļu pircēju aprindās joprojām ir nomākts.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv