“Amerikāņu kalniņi” akciju tirgos biedē investorus

Treideri.lv | 5. marts 2020 20:47
“Amerikāņu kalniņi” akciju tirgos biedē investorus

Akciju tirgus volatilitāte sasniegusi rekordu vērtības kopš 2011. gada Eiropas parādu krīzes, norāda Bloomberg.

Akciju tirgus te strauji pieaug, te tas strauji krīt, kas skaidrojams ar pretējām investoru likmēm: pircēji gaida V-veida ekonomikas atjaunošanos, bet pārdevēji – recesiju. Šādi “lidojumi” nav vēroti kopš 2011. gada, norāda Bloomberg.

Nedēļas sākumā indeksi pieauga, gaidot stimulējošu rīcību no pasaules centrālo banku puses. Bet, tiklīdz tas notika, tirgus tūdaļ sabruka. Trešdien tas atkal pieauga, taču šodien sarūk, reaģējot uz ziņām par to, ka Kalifornijas un Vašingtonas varas iestādes ir paziņojušas par ārkārtas stāvokļa ieviešanu koronavīrusa izplatīšanās dēļ.

“Tagad mums jāizlemj, vai ir vērts pirkt lētākas akcijas”, – norāda Arbuthnot Latham investīciju direktors Gregorijs Perdons. “Pagaidām mēs par to tikai domājam”.

Volatilitāte biedē investorus, taču akciju pirkšana izskatās pievilcīga, ja skatāmies uz tām FRS acīm. Modelis, kuru regulators izmanto tirgus novērtēšanai (tā salīdzina dividenžu lielumu ar obligāciju ienesīgumu), norāda, ka pēdējo reizi akcijas tik lētas attiecībā pret obligācijām šķita 2016. gadā.

Banku likviditāte saglabājas augsta, masveida defolti nav novērojami, bet akciju refinansēšana un atpakaļpirkšana nemaksā tik pat kā neko. Turklāt visvairāk cietušie ekonomikas sektori vienmēr var saņemt palīdzību no centrālo banku puses.

“Ārkārtas likmju pazemināšana ASV ir pārlauzusi situāciju un vidēja termiņa perspektīvā sniegs atbalstu akciju tirgum”, – uzskata Prime Partners investīciju direktors. “Galu galā, tirgum ir nepieciešama likviditāte, un ar negaidītu likmju samazinājumu FRS reaģēja uz ātru finanšu nosacījumu pasliktināšanos. Mēs turpinām ieņemt nogaidošo pozīciju, bet pēc nesenā tirgus sabrukuma aizvērti hedžēšanas darījumi, kas mūs pret to apdrošināja”.

Finansējuma izmaksu samazinājumam jāsniedz atbalsts uzņēmumiem ar vājiem finanšu rādītājiem, kuru akcijas kļuvušas par nesenās lejupslīdes līderēm. Tagad šie uzņēmumi tiek tirgoti ar rekordlielu atlaidi kopš 2008. gada attiecībā pret spēcīgākiem konkurentiem, izriet no Goldman Sachs datiem. Taču investori nesteidzas izmantot tik pievilcīgu iespēju iegādāties.

Eiropas giganta Amundi eksperti ir pārliecināti, ka laiks steigt pirkt riska aktīvus vēl nav pienācis.

“FRS rīcība tikai kompensēja neseno finanšu nosacījumu pasliktināšanos”, – raksta uzņēmuma analītiķi. “Ņemot vērā augsto nenoteiktības līmeni, investoriem jāsaglabā miers un jābūt izvēlīgiem attiecībā uz pirkuma brīdi”.


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv