Akciju tirgus var atkārtot 2009. gada vēsturi

Treideri.lv | 19. jūnijs 2020 16:25
Akciju tirgus var atkārtot 2009. gada vēsturi

Ja akciju tirgus turpinās izaugsmi , jaunattīstības sektors var būtiski pārspēt S&P 500 indeksu.

Miljardieris investors un Bridgewater Associates dibinātājs (160 miljardi dolāru pārvaldībā) Rejs Dalio nesenā vēstulē akcionāriem brīdināja, ka ASV akciju tirgus var piedzīvot “zaudēto desmitgadi”. Eksperts savu prognozi pamatojis ar amerikāņu korporāciju rentabilitātes samazināšanās prognozēm.

Straujais akciju indeksu kāpums pēdējos trīs mēnešos iedalījis tirgus ekspertus divās nometnēs: vieni gaida turpmāku pasaules ekonomikas atveseļošanos un akciju cenu pieaugumu, savukārt otri baidās no koronavīrusa otrā viļņa, jaunas ekonomiskās paralīzes un uzskata, ka šoreiz pat FRS nespēs glābt tirgus.

Bloomberg analītiķi atgādina, ka līdzīgs iedalījums investoru rindās tika novērots arī pasaules finanšu krīzes laikā no 2008. līdz 2009. gadam. Tad, tāpat kā šodien, akciju tirgus vispirms strauji kritās, bet pēc tam tik pat strauji pieauga, neskatoties uz ekonomikas sabrukumu un korporatīvās peļņas kritumu.

FRS bilance jau ir pārsniegusi 7 triljonus USD (salīdzinot ar 4,16 triljoniem USD 2019. gada beigās) un līdz gada beigām varētu sasniegt 10 triljonus USD, kas atbildīs apmēram pusei no ASV IKP. Turklāt koronavīrusa vakcīnas parādīšanās varētu radikāli mainīt patērētāju uzskatus un pasaules ekonomikas perspektīvas.

Ja akciju tirgus turpinās augt, kā tas notika 2009. gadā, jaunattīstības segments izskatīsies visdaudzsološāk, vēsta Bloomberg analītiķi. Pasaules ekonomikai iznākot no karantīnas, iespējams, ka riska aktīvi pieaugs straujāk.

Aģentūras eksperti apkopojuši ekspertu prognozes par S&P 500 un atsevišķu jaunattīstības valstu akciju tirgu tālāko dinamiku un noskaidrojuši, ka dažas no tām sola ļoti labu atdevi. Proti, nākamajos 12 mēnešos Pakistānas MSCI akciju indekss var pārspēt S&P 500 par 40%, savukārt Ēģiptes un Dienvidāfrikas uzņēmumu akcijas arī izskatās ārkārtīgi pievilcīgas.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv