Akciju tirgus sarucis, atzīstot bezspēku koronavīrusa priekšā

Treideri.lv | 24. februāris 2020 16:19
Akciju tirgus sarucis, atzīstot bezspēku koronavīrusa priekšā

Dow Jones tirgojas par vairāk kā 600 punktiem zem piektdienas noslēgšanās.

Amerikāņu akciju indeksu nākotnes līgumi tirgojas par aptuveni 2,5% zem piektdienas noslēgšanās cenas. To veicināja liecības, ka koronavīrusam izdevies izkļūt ārpus Ķīnas robežām.

Straujās vīrusa izplatīšanās dēļ Dienvidkorejā, valsts akciju tirgus pirmdien sarucis par gandrīz 4%. Itālijas varas iestādes izsludinājušas ārkārtas stāvokli, savukārt Turcija, Pakistāna un Afganistāna slēgušas robežu ar Irānu.

Sestdien Starptautiskais valūtu fonds brīdināja, ka epidēmija šogad var samazināt pasaules IKP par 0,1%, savukārt Ķīnas IKP tie būs 0,4%.

“Pasaules ekonomika acīmredzami palēnināsies, un tā saucamais koronavīruss šo palēnināšanos var vēl pastiprināt”, – G20 finanšu ministru sanāksmē Saūda Arābijā paziņojis Francijas finanšu ministrs Bruno Le Mērs

Pagaidām vēl ir pāragri spriest par to, kā koronavīruss ietekmēs pasaules ekonomiku, svētdien CNBC ēterā paziņoja ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins. Pēc ierēdņa domām, uzticamas statistikas uzkrāšanai, kas ļautu veikt attiecīgas prognozes, vēl būs nepieciešamas 3-4 nedēļas.

Arvien jaunu saslimšanu fiksēšana, kas nekādi nav saistītas ar Ķīnu, norāda uz situācijas nopietnību. Savukārt jūtamais pārpirktais stāvoklis pasaules akciju tirgos šo situāciju tikai pasliktina.

“Pasaules akciju tirgus ir vāji sagatavojies korporatīvās peļņas samazinājumam, kas, ņemot vērā Ķīnas ekonomikas bezprecedenta dīkstāvi, ir neizbēgams”, – brīdina MUFG Union Bank galvenais ekonomists Kriss Rupki. “Šobrīd investoriem ātrāk jāpārdod un tikai pēc tam jāiedziļinās izpētē, kas īsti notiek ar Ķīnu”.

S&P 500 nākotnes līgumu lejupslīde zem 3325 punktiem var izprovocēt pārdošanu vilni, piektdien raksta Nomura Securities stratēģis Čārlijs MakEliots.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv