ABN Amro prognozē Šveices franka kritumu 2018. un 2019. gadā

Treideri.lv | 1. decembris 2017 18:44
ABN Amro prognozē Šveices franka kritumu 2018. un 2019. gadā

Šveices franks 2017. gadā uzrādījis kritumu attiecībā pret eiro. Ļoti iespējams, ka tas notiks arī 2018. un 2019. gadā, jo Šveices inflācija ir daudz zemāka par ŠNB mērķa rādītāju, kas nekādi nepietuvina regulatoru monetārās politikas izmaiņām, pie tam franks, joprojām, ir pārvērtēts, teikts ABN Amro apskatā.

Banka joprojām prognozē, ka 2018. gada beigās franka kurss būs: EUR/CHF 1.17 и USD/CHF 1.02. Visi Šveices Nacionālās Bankas pūliņi vājināt Šveices franku, piemēram, negatīvās procentu likmes un iejaukšanās valūtu tirgū, 2017. gadā, beidzot, atmaksājušās. Šveices franks pret eiro zaudējis 8%. Tas, galvenokārt, bija vienotās valūtas vispārēja kāpuma rezultāts, reaģējot uz ECB monetāro stimulēšanu Eirozonas spēcīgās ekonomiskās izaugsmes un politisko risku mazināšanās apstākļos. Šveices franks bieži vien, pieaugot politiskajiem riskiem reģionā, ir ieguvējs, jo tas tiek uzskatīts par vietējo patvēruma valūtu. Neskatoties uz to, Šveices franks šogad attiecībā pret ASV dolāru pakāpies par 4%, galvenokārt vispārējās ASV valūtas vājuma dēļ. 2018. gadā ABN Amro prognozē mērenu ASV dolāra atveseļošanos, pamatojoties uz pozitīvākiem dolāra draiveriem un zināmu eiro vājumu. Pilnībā iespējams, ka Šveices franks kritīsies arī pret ASV dolāru un eiro sekojošu iemeslu dēļ.

Pirmkārt, Šveices Nacionālā Banka ir tālu no monetārās politikas normalizācijas. Tā joprojām franku uzskata par aizsargātu. Regulators norāda, ka negatīvās procentu likmes un gatavība iejaukties valūtu tirgos joprojām ir nepieciešamas franka pievilcības investīcijās mazināšanai. Bez tam, inflācija joprojām ir daudz zemāka par mērķa rādītājiem, un maz ticams, ka tā tuvākajos divos gados sasniegs 2% mērķi. EUR/CHF pirktspējas paritāte ir 1.28. Vēl jo vairāk, Šveices ekonomiskā izaugsme 2017. gadā likusi vilties, un maz ticams, ka 2018. gadā tas stipri uzlabosies. Otrkārt, FRS turpinās paaugstināt likmes. ABN Amro eksperti gaida likmes paaugstināšanu par 25 b. p. Treškārt, viņi prognozē, ka investoru noskaņojums attiecībā uz Eirozonu 2018. gadā saglabāsies konstruktīvs, un tas, iespējams, ietekmēs franku. Taču politiskā nenoteiktība Itālijā var novest pie īslaicīgi augstāka franka pieprasījuma. Iespējams, Šveices Nacionālā Banka apturēs franka kāpumu. Tāpēc analītiķi prognozē mērenu USD/CHF un EUR/CHF kursa kāpumu 2018. gadā.

2019. gadā viņi gaida būtisku franka vērtības kritumu attiecībā pret eiro. Tas saistīts ar to, ka ECB likmes paaugstināšanas prognozes atgriezīsies uzmanības centrā, un tam vajadzētu stimulēt eiro vērtības pieaugumu. Šveices Nacionālā Banka, zemās inflācijas dēļ, nekādi nespēj pietuvoties monetārās politikas normalizācijai. Tādā veidā, ŠNB, procentu likmju paaugstināšanas ziņā, turpinās atpalikt no ECB, kas pastiprinās spiedienu uz EUR/CHF.

Forex valutu grafiks EURCHF

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv