Aberdeen pērk zeltu, baidoties jau pēc gada noslīgt “inflācijas pasaulē”

Treideri.lv | 29. maijs 2020 16:51
Aberdeen pērk zeltu, baidoties jau pēc gada noslīgt “inflācijas pasaulē”

Milzīgais stimulējošo pasākumu vilnis licis dažiem aktīvu pārvaldniekiem atcerēties par aizmirstu ienaidnieku – inflāciju.

Džeimss Ati no Aberdeen Standard Investments fonda iesaka iegādāties zeltu kā aizsargaktīvu pret cenu pieauguma nākotnē. Agresīvi monetārās politikas mīkstināšanas pasākumi ASV, Eiropā un Āzijā kā cīņa ar koronavīrusa sekām, visticamāk, jau pēc gada radīs “inflācijas pasauli”, apgalvo pārvaldnieks.

Centrālo banku uzvedība rada bažas par attiecīgo valūtu stabilitāti un pirktspēju, tāpēc sudrabs un zelts šķiet pievilcīgi, uzskata eksperts, pieņemot, ka minētie dārgmetāli tuvākajos gados var demonstrēt ļoti pozitīvu dinamiku.

Piecu gadu inflācijas forvardi 5Y5Y, kas vērtē 5 gadu inflāciju pēc 5 gadiem, marta vidū noslīdēja līdz rekorda minimumiem, taču līdz šim brīdim jau atguvuši vismaz pusi no pandēmijas radītajiem zaudējumiem.

Ir vesela virkne fundamentālu teoriju, kas noved pie secinājuma par gaidāmo inflācijas uzliesmojumu. Piemēram, pandēmija ir radījusi būtisku triecienu gan pieprasījuma, gan piedāvājuma pusē. Tomēr atveseļošanās fāzē pieprasījums var augt straujāk nekā piedāvājums. Un tas izraisa inflāciju.

Šobrīd tirgū bažu ar inflāciju nav, tāpēc tirgus dalībnieku grupa, kas atbalsta Aberdeen ekspertu viedokli, pagaidām nav liela. Patiesībā Džeimss Ati neizslēdz pat inflācijas samazināšanos tuvākajā laikā.

Pastāv risks, ka pasaules ekonomikas atveseļošanās pēc koronavīrusa būs ļoti ilga, un pieprasījums pakāpeniski pieaugs vairākus gadus. Taču, kad inflācija būs nonākusi tirgus uzmanības centrā, zelta pirkšana jau atgādinās centienus ielēkt vilciena pēdējā vagonā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv