72 miljardu USD investīciju fonds prognozē dolāra kursa pieaugumu

Treideri.lv | 28. maijs 2019 12:31
72 miljardu USD investīciju fonds prognozē dolāra kursa pieaugumu

Šis investīciju fonds uzskata, ka ASV panāks vienošanos ar Ķīnu, tādējādi izbeidzot tirdzniecības karus un noslēdzot tirdzniecības līgumu.

Dolāra pieaugums, iespējams, tuvojas beigām, ņemot vērā pieaugošo ASV prezidenta Donalda Trampa spiedienu par labu tirdzniecības līguma noslēgšanai ar Ķīnu – tā uzskata Brandywine Global Investment Management LLC.

Ņemot vērā šīs prognozes, kompānija, kura pārvalda aktīvus ar kopējo vērtību 72 miljardi ASV dolāru, izvēlas dolāra īsās pozīcijas un pērk aktīvus, kas ir lielākie tirdzniecības karu upuri, tajā skaitā Austrālijas dolārs.

Tramps būs spiests noslēgt pamieru ar Pekinu, lai aizsargātu amerikāņu patērētāju intereses, apgalvo Brandywine Global Investment.

Pēc būtības, nodevas ir ASV patērētājiem uzlikti nodokļi. Mēs turpinām atkārtot to, un nonākam pie secinājuma, ka Trampam ir stimuls noslēgt vienošanos. Visi tradicionālie ASV dolāra apsteidzošās dinamikas balsti, šķiet, brūk – vai jau ir sabrukuši”,

– intervijā norāda Brandywine Ричарда investīciju menedžeris Singapūrā Ričards Lorenss.

Brandywine prognozes ir pretrunā ar pieaugošo vienprātību attiecībā uz to, ka tirdzniecības karos ļaunākais vēl ir tikai priekšā, pēc tam, kad Pekina un Vašingtona ieņēmušas daudz stingrākas pozīcijas, ņemot vērā, ka Tramps piedraudējis ieviest papildu nodokļus Ķīnas precēm.

Pagājušajā nedēļā obligācijas sasniedza 2017. gada minimumu, un investori, tajā skaitā Goldman Sachs Asset Management, ieņēma daudz piesardzīgāku pozīciju attiecībā uz jaunattīstības tirgiem, ņemot vērā kopējo pieprasījumu pēc patvēruma aktīviem.

Pēc Brandywine domām, Trampa naidīgais noskaņojums var būt daļa no stratēģijas, kas vērsta uz to, lai iegūtu konservatīvo vēlētāju atbalstu pirms 2020. gada ASV vēlēšanām.

Un kā investori, kas specializējušies uz nenovērtētiem aktīviem, mēs pēc savas būtības esam pretrunā ar tirgu – mēs cenšamies iegādāties aktīvus ar atlaidi”.

Šī kompānija dod priekšroku augsta ienesīguma jaunattīstības valstu, piemēram Indonēzijas, Brazīlijas, DĀR, Malaizijas, Meksikas un Kolumbijas obligācijām. Savukārt attiecībā uz valstīm ar zemu vai pat negatīvu reālo ienesīgumu, tajā skaitā Japānu, tā ieņem pozīciju, kas ir zemāka par tirgus vidējo.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv