204 lielākās amerikāņu korporācijas ir dibinājuši imigranti

Treideri | 17. jūnijs 2011 08:56

ASV kompānijasVairāk kā 40% lielāko ASV kompāniju ir dibinājuši imigranti, tā uzrādīja organizācijas Partnership for a New American Economy pētījums. Tomēr vislielāko ASV biznesu izveidoja “iedzimtie” amerikāņi.

Galvenais pētījuma rezultāts bija alternatīvais reitings The New American Fortune 500, kas apvieno lielākās ASV kompānijas. Tajā iekļuva 90 kompānijas, kuras dibināja tieši imigranti, un vēl 114 kompānijas, kuras izveidoja un līdz panākumiem noveda viņu bērni. To starpā ir Apple, Google, AT&T, Budweiser, Colgate, eBay, General Electric, IBM un McDonald’s. Ilgā laika periodā šīs korporācijas nes milzīgu ieguldījumu pasaules ekonomikas nostiprināšanā. Pašlaik tās kopumā nodrošina 10 milj. darba vietu visā pasaulē.

„Kā imigrantu nopelnu valsts priekšā minēšu to faktu, ka šo kompāniju kopējā peļņa ir 4,2 trilj. dolāru — summa, kas pārsniedz jebkuras valsts IKP ārpus ASV robežām, izņemot Ķīnu un Japānu, – pētījuma rezultātus komentēja Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs. — Es pieturos viedoklim, ka politikas pastiprināšana attiecībā pret imigrantiem, kuri sastāda 10,5% ASV iedzīvotāju, ir ārkārtīgi postoša mūsu valsts ekonomikai. Mēs neatgriezīsim sev superlielvalsts titulu, ja piegriezīsim skābekli izglītotiem un ar dažādām prasmēm apveltītiem cilvēkiem, kuri tiecas strādāt un attīstīt savu biznesu tieši ASV”.

Reitinga līderu pirmais piecinieks tomēr pieder amerikāņu tēviem – dibinātājiem. Tie ir: pasaulē lielākais veikalu tīkls Wal-Mart Stores, kurš jau otro reizi pēc kārtas atrodas reitinga priekšgalā, integrētās enerģētikas kompānijas Exxon Mobil un Chevron, daudznozaru korporācija General Electric un Bank of America.

Raksta pārpublicēšanas gadījumā aktīvā saite uz Treideri.lv portālu ir obligāta.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv