2018. gada iestāšanās dolāram izvērsusies par īstu murgu

Treideri.lv | 16. janvāris 2018 10:36
2018. gada iestāšanās dolāram izvērsusies par īstu murgu

Jaunā gada dolāra izpārdošana uzņem apgriezienus. Dolāra indekss (DXY) cenšas rast atbalstu ap 90 punktu atzīmi. EUR/USD pāris šobrīd tirgojas uz 1.2242. Piektdien eiro uzrādīja kāpumu piekto dienu pēc kārtas, noslēdzot nedēļu uz pozitīvas nots, pāris joprojām izmanto ASV dolāra pārdevēju plaša mēroga spiedienu.

ING ekonomisti nesenajā atskaitē norāda, ka pat pēc kārtējā vairāku gadu maksimuma sasniegšanas, redzams, ka, pamatojoties uz bankas patiesās vērtības aprēķina īstermiņa modeli, EUR/USD joprojām ir par 1-2% nenovērtēts. Tas liecina par labvēlīgu prognozi pārim, ar diezgan ierobežotu krituma risku. Spēcīgais EUR kāpums automātiski nozīmē labas perspektīvas citām Eiropas valūtām, uzskata eksperti.

Dolārs ignorē ASV pozitīvos statistikas datus. Spriežot pēc visa, treideri stiprāk reaģē uz drīzas monetārās politikas normalizācijas iespējām Eiropā un Japānā, kā arī jaunattīstības ekonomiku izaugsmes paātrināšanos. Jēna nostiprinās pateicoties Japānas Bankas vadītāja Haruhiko Kurodas teiktajam, ka mērenā izaugsme Japānas ekonomikā turpinās, un inflācija ar laiku sasniegs mērķa līmeni 2% gadā. Tajā pat laikā viņš apsolīja turpināt īpaši stimulējošo monetāro politiku, kamēr inflācija pietuvosies mērķa līmenim.

Eiro kāpums sākās pagājušajā nedēļā tieši ar Ķīnas paziņojumu, ka tā var atteikties no ieguldījumiem ASV obligācijās. Otru iemeslu eiro pirkšanai deva Eiropas Centrālās Bankas protokolu publikācija, kur tika norādīts, ka regulators var sniegt tirgum signālus par drīzu monetārās politikas normalizāciju. Un, visbeidzot, trešais un izšķirošais notikums bija piektdien, kad Vācijas KDS/KSS un Vācijas Sociāldemokrātiskā partija paziņoja par apņemšanos rīkot dialogu par jaunas valdības veidošanu ar Angelu Merkeli priekšgalā. Sociāldemokrātiskās partijas līderis Martins Šulcs, piektdien uzstājoties preses konferencē partijas galvenajā mītnē Berlīnē, konsultāciju rezultātus nosauca par “lieliskiem”.

Credit Agricole analītiķi norāda, ka tuvākajos mēnešos joprojām attiecībā uz eiro ir noskaņoti pozitīvi, jo prognozē, ka politiskie riski Eirozonā beidzot samazināsies un stāvoklis Itālijā pēc 4. marta vēlēšanām stabilizēsies.

Eiro valūtai atbalstu sniedz arī pozitīvie dati. Eurostat paziņojusi, ka Eirozonas ārējās tirdzniecības bilances proficīts no oktobra 18.9 miljardiem eiro novembrī pieaudzis līdz 26.3 miljardiem, tādējādi pārspējot arī analītiķu prognozes, kuri prognozēja pieaugumu vien līdz 22.4 miljardiem eiro.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv