2017. gada rezultāti: kuri aktīvi kļuvuši par līderiem un kuri palikuši zaudētājos

Treideri.lv | 29. decembris 2017 10:38
2017. gada rezultāti: kuri aktīvi kļuvuši par līderiem un kuri palikuši zaudētājos

Līdz 2017. gada beigām palicis pavisam maz. Šodien ir pēdējā tirdzniecības diena. Kādi aktīvi aizejošajā gadā uzrādījuši labākos rezultātus, un kādi palikuši atstumto lomā?

Kriptovalūtas

Interesantākā investīciju ideja, protams, bija kriptovalūtas – tas nav nekāds noslēpums. Novembra beigās amerikāņu pop-dziedātāja Keitija Perija savā Instagram kontā rakstīja, ka, tiekoties ar vienu no pasaules veiksmīgākajiem investoriem Vorenu Bafetu, jautājusi viņa viedokli par bitcoin. Kriptovalūtas 2017. gadā interesēja visus: mājsaimnieces, pop-dziedātājas, Volstrītas haizivis. Bitcoin kurss gada laikā uzlēcis par gandrīz 1500%. Iespaidīgi? Taču tas ir mazāk, nekā tā analogiem Ethereum un Litecoin, kuru vērtība augusi par vairāk kā 6000%.

Valūtas

Šeit līderu un zaudētāju sarakstā neredzēsiet neko no ierastā. Lielāko kāpumu demonstrējis Austrumāfrikas valsts Mozambikas jaunais metikals. Valsts vara pēc parādu krīzes visiem spēkiem centās kontrolēt inflāciju. Par lielāko zaudētāju kļuvis Uzbekistānas sums. Šīs valsts valdība atcēla valūtas piesaisti ASV dolāram.

valutas 2017

Akcijas

2017. gada maijā Starptautiskais Valūtas Fonds (SVF) paziņoja, ka saskata pozitīvas Ukrainas ekonomikas atveseļošanās pazīmes un turpmākas izaugsmes perspektīvas. Ukrainas akciju tirgus realizēja pilnvērtīgu kāpumu, izraujoties kāpuma līderos. Par lielāko zaudētāju kļuva Pakistānas akciju tirgus, kur varēja vērot aktīvu ārvalstu investoru līdzekļu aizplūšanu no valsts. Tiesa, uzmanība netika pievērsta Venecuēlai, kur nacionālās valūtas devalvācija veicināja akciju indeksa kāpumu par 3865%.

Akcijas 2017

Obligācijas

Fiksēta ienesīguma tirgus 2017. gadu noslēdz ar trīs gadu ilgu pozitīvu tendenci. Taču gada sākumā eksperti prognozēja kritumu, gaidot, ka inflācijas pieaugums un monetārās politikas normalizācija apturēs šo kāpumu. 2017. gadā par līderiem kļuva iepriekšējā gada zaudētāji – Grieķija un Argentīna. Venecuēlas ekonomiskais sabrukums un Japānas valdības kvantitatīvās stimulēšanas programma ierindoja šīs valstis lielāko zaudētāju statusā.

Izejvielas

Šeit par līderi kļuva pallādijs, gada laikā cenai pakāpjoties par vairāk kā 50%. Šis dārgmetāls tiek izmantots automašīnu katalizatoros. Investori liek likmes uz aktīvāku cīņu ar vides piesārņošanu un automašīnu izmantošanas pieaugumu. Arī alumīnija un vara tirgus pircēji pie svētku galda sēdīsies labā noskaņojumā. Par lielākajiem zaudētājiem kļuva gāze un cukurs. Pirmā – divu silto ziemu dēļ, otrais – globālās pārprodukcijas upuris.

izejvielas 2017

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv