ЕS atgriežas pie jautājuma par kriptovalūtu tirgus regulāciju

Treideri.lv | 30. augusts 2018 11:36
ЕS atgriežas pie jautājuma par kriptovalūtu tirgus regulāciju

Kriptovalūtu treideriem un attiecīgo monētu izdevējiem jāgatavojas jaunam ierobežojumu un uzmanības vilnim, šoreiz no Eiropas politiķu puses.

28 Eiropas Savienības valstu finanšu ministri plāno apspriest ar digitālo aktīvu popularitātes pieauguma saistītos riskus un problēmas tuvākajā sanāksmē Vīnē 7. septembrī. Kā parasti, politiķus visvairāk uztrauc caurspīdīguma trūkums, izvairīšanās no nodokļiem, naudas atmazgāšana un terorisma finansēšana.

Regulatori visā pasaulē tiecas dažnedažādos veidos pārņemt kontroli pār vienu no lielākajām mūsdienu investīciju mānijām. Piemēram, Ķīna aizliedz visu, savukārt Japāna ieviesusi licencēšanas režīmu kriptovalūtu biržām. Eiropas varas iestādes, šī segmenta apjomīgo cenu svārstību nobiedētas, jau ne reizi vien brīdinājušas kriptovalūtu investorus, ka pēc spēkā esošajiem noteikumiem viņu tiesības nekādā veidā netiek aizsargātas. ES izpildvara – Eiropas Komisija solījusi sekot līdzi digitālo aktīvu tirgus dinamikai un nepieciešamības gadījumā veikt nepieciešamos pasākumus vienlaikus ar citām uzraugošajām iestādēm.

No otras puses, Eiropa atbalsta digitālo valūtu pamatā esošo jauno tehnoloģiju attīstību. Galvenokārt, sākotnējais monētu piedāvājums tiek uzskatīts par efektīvu kapitāla piesaistes veidu, kas spēj integrēt ES kapitāla tirgus.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv